دکتر معصومی معاون امور شهرداری های سازمان خبرداد ساخت سالانه 200 هزار مسکن امید

دکتر معصومی معاون امور شهرداری های سازمان خبرداد ساخت سالانه 200 هزار مسکن امید

دکتر معصومی معاون امور شهرداری های سازمان خبرداد ساخت سالانه 200 هزار مسکن امید

نشست هماهنگی سازمان های عمران و بازآفرینی شهری شهرداری‌ها با حضور دکتر هیربد معصومی معاون امور شهرداری ها و مدیرکل دفتر برنامه ریزی و مدیریت توسعه شهری سازمان شهرداری ها ودهیاری های کشور در سالن جلسات این سازمان برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، در این نشست که با هدف تشریح قوانین و آیین‌نامه‌های طرح ملی بازآفرینی شهری و تبیین نقش شهرداری‌ها در اجرای پروژه‌های مذکور برگزار شد، دکتر هیربد معصومی معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور اظهار داشت: در حال حاضر سه برنامه مهم، ایجاد اشتغال، نوسازی بافت فرسوده و اجرای مسکن امید و همچنین نوسازی ناوگان حمل و نقل شهری توسط دولت دوازدهم با پیگیری‌های جدی شخص رئیس‌جمهور جناب آقای دکتر روحانی در مرحله اجرایی و عملیاتی است که طرح ملی بازآفرینی شهری در این میان از اهمیت ویژه و خاص‌تری برخوردار است.

وی افزود: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا پایان دولت دوازدهم می بایست سالانه دویست هزار واحد مسکونی در محدوده بافت های فرسوده احداث شود که بی شک بدون حضور  جدی بخش خصوصی در این عرصه دستیابی به چنین هدفی بسیار مشکل و دور از انتظار است.

معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: تاکنون 68  قطعه زمین بمنظور اجرای طرح ملی بازآفرینی شهری  به وسعت بیش از 965 هزار متر مربع و برای احداث 9 هزار واحد مسکونی در 36 شهر در اختیار این طرح قرار گرفته است.

معصومی افزود: با رایزنی های صورت گرفته با کمیسیون های ماده 5 توافق شده است تا در اسرع وقت پرونده های ویژه اراضی داخل محدوده بافت فرسوده را جهت تغییر کاربری به مسکونی بررسی و موافقت نمایند.  

وی گفت: در راستای تسریع در اجرای امور، رایزنی هایی نیز با سازمان نظام مهندسی برقرار شده است تا نقشه های  واحدهای مسکونی خارج از نوبت و خارج از سهمیه مهندسین ناظر در سازمان نظام مهندسی بررسی شود.