فروش بلیط اتوبوس بین‎‌‌شهری تا پایان سال اینترنتی می‌شود

۳۰ تیر ۱۳۹۸

قطعاً با اجرایی شدن سامانه خرید و فروش اینترنتی بلیط امکان حمل و نقل هر نوع بار توسط ناوگان حمل و نقل بین‌شهری را از سوداگران سلب خواهد شد.

مدیرعامل اتحادیه سازمان‌های پایانه‌های مسافربری شهرداری‌های کشور از فروش بلیط اتوبوس به صورت اینترنتی در چند شهر به عنوان پایلوت خبر داد و گفت: با تکمیل و اتمام طرح هوشمندسازی پایانه‌ها در حوزه خدمات فروش بلیت، تا پایان سال 98 خرید بلیت در پایانه‌های مسافربری اینترنتی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار تین نیوز، رسول عباسی با اشاره به اینکه با توجه به سرعت زیاد پیشرفت حمل‌ونقل در حوزه هوشمندسازی، ضرورت هوشمند شدن فروش بلیط اتوبوس نیز اجتناب ناپذیر است، اظهار کرد: اگر بلیط فروشی اتوبوس‌های بین شهری در پایانه‌های کشور اینترنتی شود، از هنجارشکنی‌ها از جمله تبادل کالا، نقل و انتقال بدون بلیط ، مسافر و مسائل بیمه‌ای در داخل پایانه‌ها جلوگیری خواهد شد.

وی به همکاری استارتاپ‌های دانش بنیان حمل‌ونقلی با اتحادیه سازمان‌های پایانه‌های مسافربری شهرداری‌های کشور به منظور تسریع در هوشمندسازی فروش اینترنتی بلیط اتوبوس بین‌شهری اشاره کرد و گفت: در پایانه‌ها موظف هستیم تمام امکانات را بر اساس استانداردهای موجود تأمین کنیم و پس از خروج از محدوده‌های شهری این سازمان دیگر وظیفه خاصی در این را عهده‌دار نیست.

این مقام مسئول به موضوعات در نظر گرفته شده در طرح فروش اینترنتی بلیط اتوبوس از جمله امنیت، زیبایی منظر شهر با حذف جارچی‌ها و مالی-اقتصادی اشاره کرد و گفت: با هوشمند شدن فروش بلیط اتوبوس‌های بین شهری، دیگر نیازی به حضور فیزیکی در مراکز فروش نیست. نکته مهم در این طرح جلوگیری از اتلاف وقت و کاستن از ترافیک برای رزرو بلیط است.

مدیرعامل اتحادیه سازمان‌های پایانه‌های مسافربری شهرداری‌های کشور، به این موضوع نیز پرداخت که، در این طرح مواردی چون کنسلی بلیط و یا موضوعاتی از این دست به خوبی دیده شده و مسافران در این خصوص نباید دغدغه‌ای داشته باشند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع طولانی شدن روند هوشمندسازی فروش بلیط اینترنتی در کشور، افزود: قطعاً با  اجرایی شدن سامانه خرید و فروش اینترنتی بلیط امکان حمل‌ونقل هر نوع بار توسط ناوگان حمل‌ونقل بین‌شهری را از سوداگران سلب خواهد شد.

عباسی به موضوع تشکیل کارگروه‌های تخصصی با همکاری سازمان‌ها ونهادهای مرتبط با حمل‌ونقل برون شهری پرداخت و ابراز داشت: خوشبختانه مسئولان وزارت کشور و سازمان راهداریی و حمل‌ونقل جاده‌ای به مزایای فروش بلیط به صورت اینترنتی کاملاً واقف هستند و همراهی خوبی را در راه‌اندازی این سامانه با اتحادیه داشته‌اند.

این طرح در برخی شهرها از جمله کرمانشاه و لاهیجان و چند شهر دیگر به صورت پایلوت در حال اجرا است.