رئیس پلیس راهور: بیش از ۳ میلیون نفر بدلیل نداشتن معاینه‌فنی خودرو جریمه شدند

۲ دی ۱۳۹۸

رئیس پلیس راهور:بیش از ۳ میلیون نفر بدلیل نداشتن معاینه‌فنی خودرو جریمه شدندرئیس پلیس راهور ناجا گفت: در هشت ماه گذشته ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر با ۸۸ هزار وسیله نقلیه به دلیل نداشتن معاینه فنی جریمه شدند.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه سازمانهای مسافربری شهرداریهای کل کشور به نقل از ایرنا، سردار سیدکمال هادیانفر در حاشیه مراسم اختتامیه جشنواره فرهنگ رانندگی و انضباط ترافیکی در جمع خبرنگاران در مورد اقدام پلیس در برابر توصیه دستگاه قضا مبتنی بر بررسی آلودگی هوا در ۱۱ استان افزود: در مورد آلودگی هوا گزارش کاملی به رئیس قوه قضائیه، دادستان کل کشور، رئیس بازرسی کل کشور وزیر کشور ارسال شد.
وی ادامه داد: تاکید ماده ۸، هوای پاک است و دولت، ۱۰ تعهد در این زمینه دارد که بخشی از آن انجام و بخش دیگر در حال اجرا است.
هادیانفر افزود: وظیفه ای که به ناجا محول شده در حال اجراست و آن اعمال جریمه در مورد خودروهای فاقد معاینه فنی است که روزانه ۵۰ هزار تومان جریمه می شوند.
وی ادامه داد: جریمه خودروهای فاقد معاینه فنی توسط سیستم و دست‌افزارهایی که به افسران سپرده شده، انجام می شود.
هادیانفر گفت: پلیس به رغم آلودگی هوا در شهر تهران و برخی کلانشهرها وظیفه خود را انجام داده بگونه ای که چند نفر از پرسنل راهور به دلیل آلودگی هوا به بیمارستان منتقل شده اند.
رئیس پلیس راهور ناجا گفت: همچنین ممانعت از تردد کامیون های سنگین در دستور کار است که در صورت تردد اعمال قانون شده و ماده 8 در مورد آنها اجرا می شود و حتی در صورت لزوم برای توقیف به پارکینگ منتقل می شوند.
هادیانفر افزود: در مورد اتوبوس های گازوئیلی کلان شهرها به ویژه تهران باید گفت که ۶۰ درصد این اتوبوس ها در شهر تهران به سن فرسودگی رسیده اند و لازم است تا شهرداری تهران در نوسازی ناوگان شهری اهتمام کند.
وی در مورد طرح زوج و فرد گفت: آنهایی که هنوز از فرصت زوج و فرد خود استفاده نکرده اند براساس دستور شورایعالی ترافیک می توانند وارد طرح زوج و فرد شوند اما کسانی که طرح زوج و فرد را خریداری کرده اند، نمی توانند وارد محدوده زوج و فرد شوند.