حضور مدیرعامل اتحادیه در جلسه شورای عالی ترافیک کشور

یکصد و شصت و سومین جلسه شورای عالی هماهنگی ترافیک
۹ آذر ۱۳۹۹

عباسی مدیرعامل اتحادیه سازمان های پایانه های مسافربری شهرداری های کشور طی حضور در یکصد و شصت و سومین جلسه شورای عالی ترافیک نسبت به گزارش عملکرد سازمان های عضو اتحادیه به طور خلاصه نسبت به مشکلات جدی این حوزه مطالبی را به شرح ذیل ایراد کرد

رسول عباسی اظهار داشت که با توجه به ایام تعطیلی کشور مردم به ناچار به حمل و نقل عمومی روی آورده اند به طوری که پروتکل های بهداشتی در خارج از پایانه ها و ناوگان به طور کامل رعایت نمی شود ابراز نگرانی کردند

جلسه شورای عالی هماهنگی ترافیک
یکصد و شصت و سومین جلسه شورای عالی هماهنگی ترافیک

مهندس رسول عباسی ضمن تشکر از جناب آقای دکتر جمالی نژاد در این ایام بابت مکاتبات و انعکاس مشکلات حوزه پایانه ها به امضا مقام عالی وزارت به رئیس جمهور، وزیر نفت و وزیر نیرو بابت حمایت لازم از حوزه پایانه اعلام داشته اند پس از این مدت هیچ گونه کمکی از طرف دولت به حوزه وجود نداشته است و همچنین اعلام داشت که متاسفانه در یک سال گذشته درآمد پایانه پوشش هزینه های جاری را نداشته و ابراز نگرانی داشته که اگر با این روند وضع موجود ادامه داشته باشد ارائه خدمات به مردم و شهروندان با خطر جدی مواجه خواهد شد. و همچنین جناب آقای دکتر جمالی نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس این شورا با حضور اعضا و نمایندگان دستگاهها با محوریت تقویت حمل و نقل عمومی کشور و ضرورت بازسازی و نوسازی ناوگان درون شهری و برون شهری در شرایط کرونا تشکیل شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، جمالی نژاد در این جلسه با تاکید بر اینکه در شرایط کرونایی نیازمند فعال شدن بیشتر بخش حمل و نقل عمومی در کشور هستیم، گفت: واقعیت این است که بخشی از سیستم حمل و نقل کشور دچار فرسودگی شده و بایستی با توجه به مطالبات کنونی به بازسازی جدی این سیستم با تمام ظرفیت و توان کمک کنیم.

وی افزود: طبق آخرین گزارش ها ناوگان حمل و نقل عمومی درون شهری کشور نیاز به بازسازی ۷۰ درصدی دارد و این مهم باید طی برنامه ریزی‌های دقیق کوتاه مدت و میان مدت انجام گیرد.

یکصد و شصت و سومین جلسه شورای عالی هماهنگی ترافیک
یکصد و شصت و سومین جلسه شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور

رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور تاکید کرد: شیوع گسترده کرونا نشان داد که سیستم های حمل و نقل چه میزان واجد اهمیت است و امروز نیازمند نگاه جدید و به قولی بازمهندسی در حوزه ناوگان حمل و نقل عمومی هستیم.

وی در ادامه افزود: در کوتاه مدت حمایت از رانندگان و ارائه وام و تسهیلات و بسته های معیشتی برای ناوبران عزیز تاکسیرانی و اتوبوسرانی بایستی پیگیری و عملیاتی گردیده و در راستای شادابی و تحرک ناوگان فعلی و حفظ شرایط موجود نیز یارانه بلیط در راستای کسری درآمد شهرداریها و اعتبار لازم از ردیف تبصره ۱۸ جهت اورهال کردن واگن ها و راه اندازی مجدد ناوگان متوقفی انجام گیرد.

وی در این خصوص گفت: امروز ۱۱۲ واگن تهران خارج از چرخه بهره برداری است و برای این موضوع باید با استفاده از تسهیلات ممکن تلاش کنیم این واگن ها را در مدار فعالیت مجدد قرار دهیم.

جمالی نژاد افزود: در حوزه اتوبوسرانی درون شهری هم حدود ۵۰ درصد ناوگان خارج از چرخه وغیرقابل بهره برداری است که برای این هم برنامه بازسازی در نظر گرفته ایم.

معاون عمرانی وزیر کشور iهمچنین خاطر نشان کرد: پایانه های مسافربری از جمله مکان هایی است که در نظر داریم نظارت ها را با هدف رعایت پروتکل های بهداشتی دو چندان نموده و تقویت کنیم. در این خصوص به استانداری ها تاکید شده که پایانه هایی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند تذکر جدی داده شود و در صورت تکرار با نظارت شهرداری جریمه و مجازات می شوند.