راه‌اندازی سامانه نرم‌افزاری توزیع لاستیک ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای کشور

۱۰ شهریور ۱۳۹۷

سامانه نرم‌افزاری توزیع لاستیک باهدف رسیدگی به مطالبات رانندگان جهت توزیع عادلانه لاستیک در سطح کشور از سوی دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با هماهنگی وزارت صنعت، معدن و تجارت راه‌اندازی شد.

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، گفت: این سامانه نرم‌افزاری توسط اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان یزد و با همکاری دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات اجرا و در اختیار انجمن‌های صنفی رانندگان استان‌های کشور به نشانی www.tire.rmto.ir قرارگرفته است.

به گزارش تین‌نیوز و به نقل از روابط‌عمومی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای حسین متولی‌حبیبی اجزا این سامانه را در چهار بخش اصلی عنوان کرد و افزود: بخش اول: اطلاعات‌پایه شامل نمایندگی‌ها، توزیع‌کنندگان لاستیک، کارخانه‌های سازنده لاستیک، انواع اندازه‌های لاستیک و مبانی توزیع لاستیک و بخش دوم سطوح دسترسی شامل طبقه‌بندی کاربران، امکان دسترسی کنترل‌شده به اطلاعات براساس نیاز است.

متولی بخش سوم را بخش عملیاتی اعلام کرد و افزود: این بخش شامل ثبت موجودی و به‌روزرسانی اطلاعات موجودی نمایندگی‌ها، صدور حواله لاستیک، تخصیص لاستیک به نمایندگی‌ها جهت توزیع، اعتبارسنجی حواله، امکان تایید، عودت و ابطال حواله است.

وی افزود: بخش چهارم، گزارشات سامانه شامل آمار توزیع، آمار موجودی نمایندگی‌ها و سایر گزارشات براساس نمایندگی، اندازه لاستیک، کارخانه سازنده، حوزه‌ها و غیره است.